Два много драматични мача, завършили с продължения предложи 17-ият кръг от Евролигата.

Химки спря серията на лидера Фенербахче от 12 поредни успеха след 84:78 у дома след допълнителни 5 минути.

Макар и без лидера си Алексей Швед руският тим игра много силно, като американецът с български паспорт Дий Бост се отчете с 12 точки и 5 асистенции за триумфа. Николо Мели пропусна един наказателен удар в края за турския тим, който ако бе реализирал щеше да донесе триумфа и след това домакините показаха по-здрави нерви, за да се подобрят до 7-10. Фенерите остават на върха с 15-2.

В същото време Олимпиакос се измъкна у дома срещу Баскония с 91:87 също след продължение. Костас Папаниколау бе героят за гръцкия тим, след като вкара 22 точки, от които 6 тройки, като с 5-ата от тях изравни 3 секунди преди края, за да осигури допълнителният баскетбол.

Зак Лидей се отчете с 23 точки и 9 борби за победителите, а Александър Везенков записа 6 минути и половина на паркета, но без да може да се разпише. Така Олимпиакос подобри баланса си до 11-6, като спечели за 8-и път в 10 мача. Баските са със 7-10.