Баскетболистите на Голдън Стейт избухнаха с 51 точки в първата четвърт и сразиха Денвър със 142:111 като гости, за да си върнат първото място в конференцията.

Уориърс показаха на Нъгетс кой е шампиона и се подобриха до 30-14, докато съперникът им от Колорадо е с 29-14.

„Това бе прекрасен баскетбол. Не си спомням подобно нещо преди“ заяви доволен треньорът Стив Кър, чийто тим реализира 10 тройки в първите 12 минути при обща стрелба от игра 19 от 25.

Въпреки това разликата не бе толкова голяма – 51:38, но до почивката се увеличи до 19 и след това за домакините нямаше връщане назад.

Стеф Къри и Клей Томпсън вкараха по 31 точки, а Кевин Дюрант добави 27 за триумфа. Гостите завършиха с 21 тройки и обща успеваемост 60% от игра.

Така те спечелиха за 5-и път поред, като спряха серията на съперника от 12 поредни домакински победи, за да изглеждат отново стряскащо в навечерието на дебюта на ДеМаркъс Къзънс.

Никола Йокич имаше проблеми с нарушения за домакините и игра само 23 минути. „Не сме лош отбор. Просто понякога се случва така“ опита да запази спокойствие сръбският център.