Александър Везенков записа малко повече от 5 минути игра, в които не стреля нито веднъж, при драматичната загуба на Олимпиакос от Макаби с 64:65 в Евролигата.

Българинът бе на паркета във втората четвърт, след което остана на пейката и видя как тимът му губи за 4-и път в последните си 5 мача.

Драмата в мача бе сериозна, след като двата състава нямаха ден в стрелбата отдалеч и хвърляха сериозни усилия в защита.

Всичко се реши в последните секунди, след като първо Василис Спанулис даде аванс на Олимпиакос с тройка за 64:63 14 секунди до сирената.

След това обаче, Скоти Уилбекин вкара от средно разстояние с изтегляне назад, а при последната възможност Принтезис не успя да реализира и така Макаби измъкна 5-и успех в последните 6 мача.

По този начин израелският тим подобри баланса си до 10-12 и шансовете за място в Топ 8 са съвсем реални. Олимпиакос пък се влоши до 12-10 и вече не е сигурен дори за осмицата.