Оклахома Сити Тъндър и Хюстън Рокетс изиграха един от мачовете на сезона в НБА, в който Гръмотевиците направиха страхотен обрат и спечелиха със 117:112.

Те губеха с 26 точки малко преди почивката, но успяха да преобърнат нещата и да постигнат впечатляваща победа в битката на някои от суперзвездите в Лигата.

Пол Джордж наниза 45 точки за победителите, Ръсел Уестбрук направи 9-и пореден трипъл-дабъл и след 21 точки, 12 борби и 11 асистенции изравни рекорда на Уилт Чембърлейн от 1968-а година, което бе твърде много за Джеймс Хардън.

Серията на Брадата от поредни мачове с поне 30 точки достигна 29, след като се отчете с 42, но поражението без съмнение бе крайно разочароващо за Ракетите.

Тексасци водеха с 68:42 минута и половина преди края на първото полувреме. Авансът им бе 22 точки на почивката, но те го загубиха след 42:20 за ОКС в третата четвърт.

В последната мачът тръгна кош за кош и Хардън даде аванс на Хюстън с пробив за 112:111, но Уестбрук отговори подобаващо и изведе ОКС напред 27 секунди преди края. Брадата пропусна трудна тройка, а Пол Джордж взе борбата и вкара два наказателни изстрела. След това Ракетите изгубиха притежанието и всичко за тях свърши.

Така Тъндър подобри баланса си до 36-19 и вече гледа към второто място в конференцията, тъй като е близо до Денвър. Ракетите пък са 5-и на Запад с 32-23.

Останалите резултати: Юта – Сан Антонио 125:105, Индиана – Кливланд 105:90, Атланта – Шарлът 120:129, Ню Йорк – Торонто 99:104, Бостън – ЛА Клипърс 112:123 (калифорнийци губеха с 28 точки във втората част), Чикаго – Вашингтон 125:134, Мемфис – Ню Орлийнс 99:90, Милуоки – Орландо 83:103.