Баскетболистите на НЙ Никс най-после прекъснаха срамната си серия от 18 поредни загуби, след като спечелиха със 105:91 при гостуването си в Атланта.

Това бе първи триумф за тима в НБА от 4 януари, след което започна рекордната негативна поредица, която сега бе спряна в щата Джорджия.

Новото попълнение Денис Смит поведе своите с 19 точки, а Кадийм Алън и Джон Дженкинс добавиха по 14, но Ню Йорк остава с най-лош баланс на Изток с 11-47.

Нюйоркчани поведоха с 15 точки след първата четвърт, във втората загубиха аванса си, но след почивката отново успяха да се откъснат, като в последните 9 минути и половина разликата бе поне 10 точки.

„Момчетата искаха страшно силно да спечелят и го показаха“ заяви доволен треньорът Дейвид Физдейл.

В последния мач от деня Орландо срази Шарлът със 127:89. Така Меджик продължиха с възхода си, като записаха 5-и пореден триумф, което е най-дългата победна поредица от повече от 3 години, а освен това спряха поредицата си от 13 последователни загуби от Хорнетс.