Ръсел Уестбрук продължи с невероятната си серия от поредни мачове с трипъл-дабъл, но този път това не бе достатъчно за победа на Оклахома Сити.

Гардът се отчете с 44 точки, 14 борби и 11 асистенции, като за 11-и път поред записа подобно постижение, но Тъндър отстъпи в Ню Орлийнс със 122:131.

„Мога да подобря страшно много неща в играта си, така че съм оптимист“ заяви Уестбрук след неочакваното поражение.

Пеликанс реагираха добре след тежката загуба от Орландо с 30 точки в миналия си мач и макар и да загубиха Антъни Дейвис в края на първото полувреме заради проблем в рамото, който поставя под въпрос участието му в Мача на Звездите, стигнаха до триумфа.

Джулиъс Рандъл помогно с 33 точки и 11 овладени топки, като в последните минути имаше 3 важни коша, които гарантираха успеха. Джру Холидей добави 32 точки, но с баланс 26-33 плейофите остават много далеч за Ню Орлийнс. ОКС пък е твърдо в топ 3 на Запад с 37-20.