Пол Джордж отново показа, че определено трябва да бъде сред претендентите за наградата МВП на сезона в НБА, след като наниза 45 точки и донесе победата на Оклахома Сити над Юта със 148:147 след 2 продължения в луд мач.

Крилото се промъкна между двама съперници фронтално срещу коша, а след това направи прецизен флоутър и стреля и над Руди Гобер, за да вкара по-малко от секунда преди края, осигурявайки триумфа. Опит на Кайл Корвър със сирената не бе точен.

Ръсел Уестбрук помогна с 43 точки, 15 борби и 8 асистенции за успеха на Тъндър, който подобри баланса на отбора до 38-20 и бе наистина труден, тъй като Джаз водеха с 10 точки по-малко от 9 минути преди края на последната четвърт и със 7 2:27 до сирената.

Домакините обаче успяха да изравнят след 7 поредни точки, а след това Юта на два пъти повеждаше, но Уестбрук от линията и кош и фаул на Джерами Грант отново носеха равенство. В края на първото продължение Джордж и Донован Мичъл пропуснаха ключови изстрели преди във второто ОКС все пак да измъкне триумфа.

Останалите резултати: Шарлът – Вашингтон 123:110, Индиана – Ню Орлийнс 126:111, Орландо – Чикаго 109:110, Торонто – Сан Антонио 120:117, Атланта – Детройт 122:125, Ню Йорк – Минесота 104:115, Мемфис – ЛА Клипърс 106:112, Далас – Денвър 104:114.