Баскетболистите на Ню Йорк най-после спечелиха у дома и това разбраха дори по време на връчването на наградите „Оскар“!.

Актьорът Самуел Джаксън, който връчваше една от статуетките, съобщи от сцената на своя приятел и заклет фен на Никс Спайк Лий, че тимът е победил Сан Антонио със 130:118, с което прекъсна серията си от 18 поредни домакински загуби.

„Първо Спайк, радвам се, че си седнал. След 18 поредни домакински поражения Никс спечели. Повтарям – Никс победи Сан Антонио със 130:118“ заяви Джаксън, с което предизвика усмивки сред звездите.

Нюйоркчани нямаха успех в „Медисън Скуеър Гардън“ от 2 декември миналата година, като с победата сега се разминаха с рекорда за най-дълго поредица домакински загуби, която все още държи Далас от сезон 1993-94.

Деймиън Дотсън отбеляза 27 точки за Ню Йорк, а Денис Смит добави 19 и 13  асистенции. Никс дръпна с 90:67 в третата четвърт, след което не допусна обрат. Разликата падна до 8 на няколко пъти в последната част, но това бе максимумът за Шпорите.

ДеМар ДеРозън реализира 32 точки за Сан Антонио, но тимът успя едва в 6 от 24 изстрела от тройката и влоши баланса си до 33-28, като вече е сериозно застрашен за мястото си в осмицата. Ню Йорк пък е едва с 12-48.

В  другите два мача от програмата Орландо използва липсата на Кауай Ленърд и срази Торонто със 113:98 в Канада, като спечели за 8-и път в 10 мача, а Денвър нямаше проблеми срещу ЛА Клипърс след 123:96.