Баскетболистите на ЛА Клипърс съвсем отказаха градския си съперник Лейкърс от плейофите, след като победиха Езерняците със 113:105 във важен мач.

Данило Галинари поведе своите с 23 точки, Лу Уилямс добави 21, а още четирима завършиха с двуцифрени показатели за победителите.

Това бе 6-а победа в 8 мача за Клипърите, които подобриха баланса си до 37-29, докато Лейкърс вече е с 30-34 и е трудно да се приеме, че ще успее да преобърне нещата.

ЛеБрон Джеймс вкара 27 точки, а Ражон Рондо направи 32-ия трипъл-дабъл в кариерата си, но 9-ата загуба в последните 12 мача потвърди, че нещата в отбора изобщо не вървят.

Отсъствието на Брандън Инграм заради проблем в рамото също не помогна, като Езерняците единствено започнаха силно и водеха с 34:26 след първата част, но още във втората загубиха аванса си след 23:35, а след това хората на Док Ривърс контролираха двубоя, като в последната четвърт авансът стигна 13 точки и всичко бе ясно.

Останалите резултати: Бруклин – Далас 127:88, Сан Антонио – Денвър 104:103 (трета поредна загуба за Нъгетс), Финикс – Милуоки 114:105 (Слънцата спечелиха последната четвърт с 38:23 и триумфираха и във втория мач срещу Бъкс за сезона), Юта – Ню Орлийнс 112:115, Сакраменто – Ню Йорк 115:108.