Александър Везенков направи силен мач и помогна на Олимпиакос да се върне на победния път в Евролигата след 5 поредни поражения.

Гръцкият тим спечели гостуването си в Подгорица срещу Будучност с 89:76, а българинът се отчете с 12 точки за по-малко от 14 минути на паркета.

Той бе титуляр, като реализира 4 от 6 стрелби от игра, като бе 2 от 2 от тройка. Добави 2 наказателни изстрела, 5 борби, от които 2 в нападение, 2 асистенции и общ коефициент на полезност от 18.

Олимпиакос дръпна още в началото, като се откъсна със 17 точки на почивката, след което не допусна да бъде притеснен и завърши спокойно мача.

Никола Милутинов завърши с 15 точки и 12 борби за победителите, а Йоргос Принтезис добави 19 точки. С успеха хората на Дейвид Блат подобриха баланса си до 13-12 и продължават битката за плейофите в турнира.