Клей Томпсън се завърна по подобаващ начин, след като пропусна предишните два мача на Голдън Стейт и избухна с 39 точки, от които 9 тройки от 11 стрелби, за да изведе Уориърс до победа над Денвър със 122:105.

Шампионите допуснаха някои колебания в представянето си напоследък, но в прекия мач за върха в конференцията, не оставиха шансове на Нъгетс. Така те подобриха баланса си до 45-20 и дръпнаха още пред съперника си, който е с 43-22.

Томпсън наниза 27 точки още до почивката, като тимът му дръпна с 67:50 след 24 минути и не погледна назад. Кевин Дюрант добави 26 точки и 6 асистенции, а Стеф Къри се отчете със 17 точки. ДеМаркъс Къзънс пък помогна с 13 точки, 6 борби, 6 асистенции, 6 чадъра и 3 откраднати топки.

„Момчетата  отговориха подобаващо след някои лоши мачове и не съм изненадан, че започнахме с енергия и страст още от началото“ заяви треньорът Стив Кър. Денвър  нямаше ден в стрелбата, като гостите успяха само в 38% от опитите си срещу 53,6% за домакините и логично Нъгетс загубиха за 4-и път в последните си 5 срещи.

Останалите резултати: Шарлът – Вашингтон 112:111, Орландо – Далас 111:106, Маями – Кливланд 126:110, Чикаго – Детройт 104:112, Хюстън – Филаделфия 107:91 (7-и пореден успех на Рокетс), Мемфис – Юта 114:104, Ню Орлийнс – Торонто 104:127, ЛА Клипърс – Оклахома Сити 118:110 (Лу Уилямс с 40 точки за домакините).