ЛеБрон Джеймс направи 80-ия трипъл-дабъл в кариерата си за по-малко от 28 минути, но и това не бе достатъчно на ЛА Лейкърс да постигне победа срещу Бостън в класиката на НБА.

Кайри Ървинг поведе Селтикс с 30 точки, а Маркъс Смарт добави 16 за успеха със 120:107. Така Детелините спечелиха и третото си гостуване в Калифорния, като серията им от визити в щата приключва в Лос Анджелис срещу Клипърс.

Серията от контузии обаче направи Езерняцине слабоконкурентни. Те играха без Брандън Инграм, Лонзо Бол и Кайл Кузма, като първите двама са аут за сезона. Домакините изостанаха със 17 точки преди последната четвърт, в която обратът бе невъзможен.

„Наистина съчувствам на ЛеБрон. Той винаги е бил в претендент за титлата. Сега да не успее да се класира за плейофите ще бъде наистина тежко. Просто мога само да си представя какво му е“ заяви Ървинг, който заедно с Джеймс изведе Кливланд до титлата през 2016-а.

Краля се отчете с 30 точки, 10 борби и 12 асистенции, но Езерняците загубиха за 9-и път в 11 мача и с баланс 30-36 участието в плейофите вече е само теоритично. Гостите вкараха 51,6% от стрелбите си, като реализираха 14 тройки и в последната част разликата не падна под 12 точки.

Останалите резултати: Ню Йорк – Сакраменто 94:102, Атланта – Бруклин 112:114, Минесота – Вашингтон 135:130 (прод), Милуоки – Шарлът 131:114, Портланд – Финикс 127:120.