Шампионите на НБА от Голдън Стейт допуснаха шокираща загуба от последния в конференцията Финикс със 111:115 у дома и отново посяха съмнения сред феновете си.

Девин Букър поведе Слънцата с 37 точки, като в последната четвърт вкара 13 поред, за да може отборът му да прекъсне поредицата си от 18 загуби срещу Уориърс и да ги победи за първи път от ноември 2014-а.

„Чувството не е приятно. Говорихме какво трябва да подобрим за плейофите, но не го направихме и сме разочаровани, тъй като е ясно, че всеки иска да ни бие” заяви Стеф Къри.

Кевин Дюрант напусна с навехнат глезен в средата на последната четвърт, въпреки че се смята, че травмата не е сериозна. Финикс успя да поведе малко по-късно и не изпусна преднината си до края, след като Букър вкара 9 поредни точки, а Кели Убре добави тройка за 109:98 3:19 минути преди края.

Шампионите се доближиха до 108:111, но Къри не успя да изравни от тройката и Букър вкара наказателните удари на спокойствието. Кели Убре добави 22 точки за триумфа на Сънс, който е с баланс от едва 16-52. С 45-21 Голдън Стейт остава лидер на Запад, но тимът допусна някои много неочаквани поражения напоследък.

Останалите резултати: Атланта – Ню Орлийнс 128:116, Мемфис – Орландо 105:97, Далас – Хюстън 93:94 (8-а поредна победа за Рокетс), Минесота – Ню Йорк 103:92, Сан Антонио – Милуоки 121:114 (5-и пореден успех за Спърс).