Александър Везенков и Олимпиакос пак ядоха здрав бой в Евролигата, след като тимът отстъпи с 67:90 при гостуването си на Гран Канария.

Испанците играха само за престиж, но това не им попречи да сразят фаворита и да запишат 8-ата си победа в турнира. Олимпиакос пък влоши баланса си до 14-14 и ще трепери до последно за мястото си в плейофите, след  като загуби за 8-и път в последните 11 мача.

Александър Везенков се отчете с 3 точки за около 12 минути на паркета, а гръцкият тим бе равностоен само през първата част. След това домакините дръпнаха, а в третия период окончателно решиха мача.

Маркус Ериксон избухна за победителите с 24 точки за малко повече от 17 минути на паркета, а Островитяните вкараха 13 тройки, с което окончателно съсипаха съперника.

В дербито на кръга ЦСКА Москва надви Фенербахче със 70:68 след ключова тройка на Кори Хигинс 25 секунди преди края. Въпреки това турският тим остана лидер с 23-5, докато руснаците са с 22-6. До края на редовния сезон има още само 2 кръга.