Филаделфия 76 избухна със 145 точки, за да изравни серията срещу Бруклин на 1-1 победи след 145:123.

На почивката Сиксърс водеха само с 65:64, след което обаче избухнаха с невероятните 51 точки в третата част, откъснаха се и не погледнаха назад.

„Треньорът бе бесен след първото полувреме и ни каза някои доста груби думи, но това ми хареса, защото излязохме и заиграхме както трябва“ заяви Джими Бътлър, чийто тим изравни рекорда в Лигата за най-много точки  в една четвърт в елиминациите.

Джоел Ембийд вкара 8 поредни точки, за да даде тона, след което тимът му спечери периода с 51:23. Бен Симънс завърши с трипъл-дабъл от 18-10-12, а още петима играчи от победителите вкараха поне по 15 точки. Филаделфия реализира 56% от стрелбите си, което нямаше как да не се отрази.

ДиАнджело Ръсел остана със скромните 16 точки за Мрежите, които все пак ще бъдат домакини в следващите два мача от серията, така че шансовете им за крайната победа остават.