Баскетболистите на Денвър показаха характер в  плейофите на НБА, след като наваксаха 19 точки пасив и биха Сан Антонио със 114:105, за да изравнят резултата на 1-1 победи в серията, която сега се мести за два мача в Тексас.

Нъгетс изглеждаха загубени в средата на третата четвърт, когато изоставаха с 59:78, но стигнаха до знаменит обрат и завършиха мача с 55:27. За последните 4 минути и половина на третия период те направиха серия от 16:4, за да се приближат до 75:82, а в последната част избухнаха с 39:23 и взеха мача.

Джамал Мъри се развихри в решаващия период, след като наниза 21 от своите 24 точки именно в него. Гари Харис завърши с 23 точки, а Никола Йокич добави 21 и 13 борби. ДеМар ДеРозън водеше Сан Антонио с 31 точки, но Шпорите вкараха едва 5 тройки от 18 опита.

В друг мач на Запад Портланд срази Оклахома Сити със 114:94 и дръпна с 2-0 преди двете си гостувания в залата на Тъндър. Си Джей Маккълъм реализира 33 точки, а Деймиън Лилард добави 29 за успеха, който бе изкован в третата четвърт, спечелена с 37:21.

Пол Джордж вкара 27 точки за ОКС, но Ръсел Уестбрук разочарова с 14 при стрелба 5 от 20. Гръмотевиците отново бяха трагични от дистанция – 5 от 28 или едва 18% успеваемост, което ги обрече на неуспех.

В същото време на Изток Торонто отнесе Орландо със 111:82 и направи 1-1 в серията. Кауай Ленърд наниза 37 точки, а Кайл Лаури добави 22, като Раптърс тотално доминираха и нито веднъж не изоставаха.