И без Джоел Ембийд Филаделфия показа класата си, за да срази Бруклин със 131:115 в Ню Йорк и да поведе с 2-1 в плейофа между двата тима.

Центърът пропусна сблъсъка заради болки в коляното, които го мъчеха и в предишни мачове, но липсата му изобщо не се усети.

Бен Симънс наниза 31 точки като непрекъснато пробиваше и завърши 11 от 13 от игра,  Тобаяс Харис добави29 и 16 борби, а Джей Джей Редик завърши с 26 за Сиксърс, които ще гостуват и в мач №4, но си върнаха домакинското предимство.

„В този отбор има достатъчно добри играчи, за да можем да доминираме в мачовете и да печелим срещу всеки“ обяви Симънс, който бе бурно освиркван от феновете, но това изобщо не го притесни.

Гостите водеха през по-голямата част от мача и въпреки че Мрежите стояха сравнително близо, в последната четвърт не успяха да направят обрат, като я загубиха с 25:34.

Домакините от Бруклин нямаха ден в стрелбата, което също ги постави в трудна позиция, след като тимът реализира едва 8 тройки от 39 опита или едва 20%.