Филаделфия и Торонто си осигуриха сблъсък един срещу друг във 2-ия кръг на плейофите в НБА след лесни победи, които донесоха по 4-1 в сериите.

Сиксърс не даде шансове на Бруклин след 122:100, като още до почивката водеше с 29 точки. Джоел Ембийд се отчете с 23 точки и 13 борби, а Сиксърс дръпнаха с 20:2 в началото и не погледнаха назад.

„Вярваме, че можем да стигнем  до края“ обяви Ембийд, който игра само 20 минути, но това бе напълно достатъчно. Сега предстои сблъсък с Раптърс, които също без проблеми затвориха серията с Орландо, печелейки със 115:96.

Кауай Ленърд наниза 27 точки, Паскал Сиакам добави 24, а и в този мач канадците се откъснаха рано, като дръпнаха с 35:19 след първите 12 минути, след това авансът им достигна 37 точки и за Меджик нямаше връщане.

Торонто обезличи напълно центъра на съперника Ник Вучевич, който остана едва с 6 точки, но сега ще има доста по-трудна задача срещу Ембийд. Все пак канадците ще имат домакинско предимство в серията, което може да се окаже важно.