Баскетболистите на Хюстън затвориха серията с Юта след труден успех със 100:93 у дома, което им донесе място в следващия етап след 4-1 победи.

Джеймс Хардън наниза 26 точки за Ракетите, които имаха 12 откраднати топка и 12 чадъра в мача, който бе решен в самия край.

Рики Рубио приближи Джаз до 93:94 минута преди сирената, след което Пи Джей Тъкър пропусна два наказателни изстрела, но взе борбата, бе фаулиран отново и този път бе точен на два пъти. След това Хардън блокира Руди Гобер и вкара на свой ред два опита, което пречупи Юта.

Лидерът на гостите Донован Мичъл имаше ужасяващ мач със стрелба 4 от 22 и вкара едва 12 точки, като пропусна и 9-те си изстрела от дистанция. Така тексасци вече чакат шампион Голдън Стейт, който обаче не може да се справи с ЛА Клипърс.

Рано тази сутрин Клипърите спечелиха гостуването си в Оукланд със 129:121 и намалиха пасива си в серията на 2-3, като ще бъдат домакини в мач №6.

Лу Уилямс наниза 33 точки, Данило Галинари реализира 26, а Патрик Бевърли добави 17 и 14 борби за отбора от Лос Анджелис, който отново заложи на активна игра в защита и с огромна енергия успя да спечели за втори път в „Оракъл Арина“.

Гостите се откъснаха след силна втора четвърт, спечелена с 34:22 и влязоха в последния период с аванс от 10 точки. Уориърс изравниха при 116:116 и поведоха със 118:117 след забивка на Кевин Дюрант, завършил с 45 точки.

Лу Уилямс обаче наниза тройка с нарушение, Бевърли пресече пас на Стеф Къри и Уилямс отново отбеляза, а след нарушение в нападение на Клей Томпсън довърши домакините с нов кош за 125:118 минута и половина преди края.