Баскетболистите на Милуоки сразиха Торонто със 125:103 и дръпнаха с 2-0 победи във финала на Изток в НБА преди двата поредни мача в Канада.

За разлика от първата среща, в която Раптърс водеха през по-голямата част и можеха да я спечеля, в тази Елените не оставиха съмнения в предимството си.

Домакините дръпнаха с 35:21 още след първата четвърт, на почивката водеха с 64:39 и доиграха спокойно сблъсъка, водени от суперзвездата си Янис Антетокумпо, завършил с 30 точки и 17 борби. Крилото е един от финалистите за наградата МВП на сезона заеднос Джеймс Хардън и Пол Джордж.

Още петима играчи на победителите завършиха с двуцифен актив, като трима от тях се включиха от пейката, водени от Ерсан Иляйсова със 17 точки. Победата бе 10-а в първите 11 мача от плейофите за Милуоки, който стана 16-ият тим правил това в историята. Единствено ЛА Лейкърс от 1989 и 2001 и Голдън Стейт от 2017-а са стартирали с по 11 поредни триумфа.

Кауай Ленърд водеше Торонто с 31 точки, като в един момент в края на третата четвърт разиката падна до 83:70, но домакините бързо си върнаха контрола и затвориха мача в последната четвърт.