Голдън Стейт изравни резултата във финалната серия на НБА на 1-1 победи, след като надви Торонто като гост със 109:104. Страхотна серия в третата четвърт помогна на калифорнийци да спечелят и вече да имат домакинско предимство.

Силно второ полувреме помогна на Уориърс за успеха, за който Клей Томпсън вкара 25 точки, но напусна с мускулна контузия в задната част на лявото бедро в последната четвърт и това може да се окаже сериозен проблем.

Иначе шампионите не започнаха добре в нападение правейки доста пропуски. Стеф Къри се оказа, че има здравословен проблем заради вирус и пропусна първите си 6 стрелби.

Торонто се възползва и дръпна с 12 точки във втората четвърт, преди все пак Уориърс да се подобрят. Къри вкара 2 тройки, Клей Томпсън реализира 18 точки до почивката и преднината на Раптърс бе само 59:54 след първите 24 минути.

Ключова за обрата за пореден път се оказа третата част, която започна с невероятните 18 поредни точки за гостите, които заиграха силно в нападение и здраво в защита и изведнъж дръпнаха със 72:59.

Канадците все пак не се предадоха и останаха близо, като в последните секунди свалиха изоставането си до 104:106 след тройка на Дани Грийн. Те бяха близо до това и да откраднат топката, която все пас стигна до свободния Андре Игуодала и той наниза победната тройка от крилото 6 секунди преди сирената.

За Раптърс Кауай Ленърд вкара 34 точки, но ключовите фигури от първата среща Паскал Сиакам и Марк Гасол не бяха на ниво. Освен това канадците реализираха само 37% от стрелбите си и направиха 17 асистенции срещу 34 за Голдън Стейт.

Стеф Къри се отчете с 23 точки за победителите, за които ключов отново бе Дреймонд Грийн със 17, 10 борби и 9 асистенции, ДеМаркъс Къзънс се включи с 11 и 10 овледени топки, а Куин Кук вкара 2 важни тройки в последната четвърт. Сега предстоят два поредни мача в Оукланд, като първият от тях е в четвъртък от 4:00 часа сутринта българско време, но Уориърс ще стискат палци Клей Томпсън да е добре.

Торонто – Голдън Стейт 104:109 (1-1 в серията)
(27:26, 32:28, 21:34, 24:21)
Торонто: Сиакам 12, Ленърд 34, Гасол 6, Лаури 13, Грийн 8 (Пауъл 7, Ибака 7, Ван Влийт 17)
Голдън Стейт: Грийн 17, Игуодала 8, Къзънс 11, Къри 23, Томпсън 25 (Йеребко 2, Маккини 2, Богът 6, Ливингстън 6, Кук 9, Луни)