Баскетболистите на Торонто показаха характер, за да си върнат домакинското предимство във финалите в НБА след победа над Голдън Стейт със 123:109 в Оукланд.

Отлично нападение и силна защита помогнаха на Раптърс да спечелят и да поведат с 2-1 в серията, а бяха улеснени и от липсата на Клей Томпсън за Уориърс. Гардът бе запазен заради лекото разтежение в бедрото като се очаква да се върне за мач №4 в събота сутринта.

Това намали сериозно опциите в нападение за шампионите, като цялата тежест падна върху Стеф Къри, който се отчете с рекордните в плейофите 47 точки, но те не бяха достатъчни.

Канадският тим започна силно, окрилен от проблемите на съперника, който стартира плахо и още в средата на първата четвърт разликата скочи до 17:7. Марк Гасол и Паскал Сиакам стартираха добре за гостите, които след това не изпуснаха контрола.

Преднината стана двуцифрена във втората част, като усилията на Къри държаха Голдън Стейт в мача. На почивката Торонто водеше с 60:52, а в третата част разликата оставаше около 10, преди Дани Грийн да избухне с 2 поредни тройки, а Кауай Ленърд да вкара наказателни изстрела за 91:75.

Последната част започна при 13 изоставане за Голдън Стейт и домакините вкараха първите 6 точки за периода, за да се приближат до 89:96, но Серж Ибака успокои Раптърс с 2 поредни коша, след което преднината пак се вдигна до 107:91, като до края гостите не бяха застрашени.

В крайна сметка победителите реализираха 52% от стрелбите си срещу само 40% за Голдън Стейт, а вкараха и 17 тройки, от които 6 на Дани Грийн и 5 на Кайл Лаури. Кауай Ленърд наниза 30, за да постави шампионите в трудна позиция и напрежение за мач №4.

Голдън Стейт – Торонто 109:123 (Раптърс водят с 2-1 в серията)
(29:36, 23:24, 31:36, 26:27)
Голдън Стейт: Къри 47, Ливингстън 4, Къзънс 4, Игуодала 11, Грийн 17 (Бел 2, Йеребко 6, Маккини 3, Богът 6, Кук 9, Еванс, Джоунс)
Торонто: Сиакам 18, Ленърд 30, Гасол 17, Лаури 23, Грийн 18 (Ибака 6, Ван Влийт 11, Маккоу, Пауъл, Милър, Лин, Мийкс)