Янис Антетокумпо се отчете с трипъл-дабъл, като завърши с 30 точки, 13 борби и 11 асистенции, а Милуоки обърна Хюстън със 117:111 в първия мач и за двата  тима от новия сезон в НБА.

Най-полезният играч за миналия сезон напусна няколко минути преди края за 6 нарушения, но и без него съотборниците му успяха до довършат обрата, след като спечелиха последната четвърт с 39:24.

Крис Мидълтън, Брук Лопес и Ерсан Иляйсова вкараха важни кошове за Елените, които изоставаха в продължение на 3 четвърти, но със серия от 13:3 в началото на последния период са върнаха в двубоя и го спечелиха.

Ръсел Уестбрук направи отличен официален дебют за Ракетите с 24 точки и 16 борби, но Джеймс Хардън, който макар и да помогна с 19 и 14 асистенции, бе далеч от най-доброто си ниво, като стрелбата му от игра бе 2 от 13.

„Съперникът наистина игра добре, но тази загуба е заради мен. Не бях достатъчно агресивен“ пое вината Хардън, който през второто полувреме вкара едва 4 точки, пропускайки и 7-те си опита от игра.

В последния мач от деня Атланта срази Детройт като гост със 117:100 след 38 точки на Трей Йънг.