Реал Мадрид победи Барселона с 86:76 в супердербито на баскетболната Евролига след силна игра през второто полувреме.

Двата тима си размениха по една четвърт в началото, но след паузата Белите бяха по-добри, като ограничиха съперника само до 26 отбелязани точки за 20 минути.

Началото за домакините бе ударно и след серия от тройки в началото Белите дръпнаха с 15:3. Мадридчани действаха вдъхновено в тази първа четвърт, която приключи при 32:14, след като разликата беше стигнала 21 точки.

Във втората обаче, ситуацията се промени. Каталунците затегнаха защитата, Анте Томич се включи отлично от пейката, а тимът му направи серия от 18:0, за да се доближи до 37:35.

Реал пак дръпна при 44:37, но последва нова впечатляваща серия за гостите, които след 13:2 дръпнаха с 50:46, преди все пак почивката да дойде при 50:48 за Барса след наистина впечатляващ обрат.

Третата четвърт обаче започна отново с предимство за Реал, който се откъсна, вкарвайки първите 13 точки за периода и повеждайки с 61:50. Все пак в края на периода гостите се поокопитиха и се доближиха до 71:64 преди последната част.

В нея обаче нападението на гостите не вървеше, като вкараха едва 7 точки за първите 8 минути и половина на периода и логично Реал остана с приличен аванс, който в крайна сметка го изведе и до победата.

Антъни Рандолф реализира 16 точки за успеха, а Факундо Кампацо и Габриел Дек добавиха по 13. За гостите Никола Миротич вкара 19, но основни играчи като Брандън Дейвис и Кори Хигинс разочароваха.

Белите подобриха баланса си до 5-3, докато Барса е с 6-2 и един от петте отбора с такъв актив в челото, след като битката е невероятно оспорвана.

В останалите мачове Макаби срази Баскония със 113:83 като гост, вкарвайки 17 тройки, Алба надви Панатинайкос в Атина със 106:105 след 2 продължения, Анадолу удържа 90:88 срещу Зенит, а Химки спечели с 87:79 срещу Олимпия Милано.