Баскетболистите на Бостън записаха 10-ата си поредна победа в НБА, а проблемите за Голдън Стейт продължават.

Селтикс спечелиха трудно гостуването си в Калифорния със 105:100, след като Уориърс останаха и без ДиАнджело Ръсел, напуснал в третата четвърт с проблем в десния палец. Предстоят изследвания на гарда преди да стане ясно дали травмата е сериозна.

Новобранецът Ерик Паскал също имаше проблеми с ръката, преди все пак да се завърне в игра и тимът му да даде здрава битка на Бостън, преди Детелините все пак да стигнат до успеха.

Гостите губеха с 92:97 2,37 минути преди края, преди Кемба Уокър да отбележи тройка, Даниел Тайс един наказателен удар, а Джейсън Тейтъм, завършил с 24 точки, да добави забивка и още 2 точки за аванс от 100:97.

Алек Бъркс пропусна да изравни със стрелба от тройката 40 секунди до сирената, след което Кемба Уокър отбеляза с изстрел от средна дистанция, за да реши мача в полза на Келтите.

Останалите резултати: Шарлът – Детройт 109:106, Орландо – Сан Антонио 111:109, Хюстън – Индиана 111:102 (44 точки на Хардън), Мемфис – Юта 107:106, Минесота – Вашингтон 116:137 (44 точки на Брадли Бийл), Оклахома Сити – Филаделфия 127:119 (прод).