Лука Дончич продължи да твори история и тази нощ стана вторият най-млад играч направил трипъл-дабъл с поне 40 точки, след като завърши с 42, 12 асистенции и 11 борби за победата над Сан Антонио със 117:110.

Преди него подобно нещо бе правил единствено кумира му ЛеБрон Джеймс, като двамата са единствените, които са го постигнали преди да навършат 21 години. Лука има 6 трипъл-дабъла през сезона, най-много от всички играчи.

„Всеки ден очевидно има статистики, за които не знаеш и които научаваш. Страхотно е“ доволен бе Дончич, чийто тим подобри баланса си до 8-5 и продължава да се справя много добре през сезона.

Маверикс контролираха мача почти през цялото време и преди последната четвърт водеха с 14 точки, но в нея Шпорите успяха да намалят изоставането си и в последната минута стопиха разликата само до 2. Лука  обаче наниза тройка за 115:110 26,5 секунди преди края, с която реши всичко.

Така серията загуби на Сан Антонио достигна 6 поредни мача, което е най-дългата поредица на отбора от 2011. Тимъ е с баланс 5-9, който е най-лошият от сезон 1996/97, който е последният преди взимането от Драфта на Тим  Дънкан.

Останалите резултати: Ню Йорк – Кливланд 123:105, Бруклин – Индиана 86:115, Торонто – Шарлът 132:96, Чикаго – Милуоки 101:115, Хюстън – Портланд 132:108 (8-а поредна победа за Ракетите), Финикс – Бостън 85:99, Юта – Минесота 102:112, ЛА Клипърс – Оклахома Сити 90:88.