Кармело Антъни дебютира с 10 точки при завръщането си в НБА, но Портланд отново загуби, този път от Ню Орлийнс със 104:115.

Въпреки това ветеранът бе обнадежден от дебюта си, макар че пропусна 10 от 14-те си стрелби. Той записа 23 минути на паркета без да е провел нито една тренировка с отбора.

„Страхотно е, че отново съм на игрището, където смятам, че трябва да бъда. Всички неща около мача, които ме си случиха са тези, с които съм свикнал от 17 години, така че бе наистина приятно“ заяви Антъни, който вкара първите точки за отбора в мача след тройка.

„Честно казано мисля, че той изглеждаше доста добре и съм окуражен“ коментира треньорът на Трейл Блейзърс Тери Стотс. Пионерите бяха без лидера си Деймиън Лилард, който бе с проблеми в гърба и това естествено оказа влияние, като отборът е с баланс 5-10.

Домакините се откъснаха решаващо в края на третата четвърт, когато поведоха с 83:70 и след това в последната част поддържаха добър аванс, за да стигнат до втория си пореден успех.