Пол Джордж и Кауай Ленърд изиграха първия си мач заедно, но имаха нужда от сериозна подкрепа, за да могат да го спечелят.

Луи Уилямс реализира 27 точки от пейката, Патрик Бевърли се отчете с 14 и 16 борби, а калифорнийци надвиха Бостън със 107:104 след продължение у дома.

„Това бе грозна победа, но в същото време и прекрасна” заяви треньорът Док Ривърс, чийто тим подобри баланса си до 10-5, благодарение на обрата, който постигнаха.

Клипърите изоставаха с 10 точки в средата на последната четвърт, но успяха да направят обрат, въпреки че направиха 23 грешки. Пол Джордж се отчете с 25 точки, а Кауай добави 17, макар че и двамата нямаха добър ден в стрелбата.

Все пак Ленърд блокира опит на Кемба Уокър за изравняване и така гарантира триумфа. Иначе 13 секунди преди сирената Джейсън Тейтъм реализира тройка, с която прати мача в продължение.

Келтите могат да съжаляват, тъй като при 86:76 в четвъртата част допуснаха 8 поредни точки, което върна домакините в мача, а след това те съумяха и да стигнат до триумфа.

Останалите резултати: Вашингтон – Сан Антонио 138:132, Атланта – Милуоки 127:135, Бруклин – Шарлът 101:91, Маями – Кливланд 124:100, Торонто – Орландо 113:97, Далас – Голдън Стейт 142:94 (Дончич с трипъл-дабъл с 35 точки за 25 минути), Чикаго – Детройт 109:89, Минесота – Юта 95:103, Денвър – Хюстън 105:95 (Нъгетс спряха серията на Рокетс от 8 поредни победи).