И без суперзвездата си Янис Антетокумпо, баскетболистите на Милуоки продължиха победния си ход в НБА.

Елените отнесоха Ню Орлийнс със 127:112, за да запишат 16-и пореден успех, с което изравниха втората най-дълга серия в клубната история. Рекордът е от 20 поредни победи от шампионския сезон 1970-1971.

Янис пропусна мача заради мускулен проблем, но липсата му изобщо не се усети, след като Ерик Бледсоу наниза 29 точки, а Крис Мидълтън добави още 24. Стартиралият на мястото на Антетокумпо Ерсан Иляйсова пък се отчете с 18.

Милуоки започна силно и още след първата четвърт се откъсна при 35:20, а на почивката авансът вече бе 69:46, след като в един момент тимът вкара 17 поредни точки във втората част.

Джей Джей Редик реализира 31 точки за Пеликанс, които обаче загубиха 10-и пореден мач. Елените подобриха баланса си до 22-13 и продължават битката с ЛА Лейкърс за първото място в Лигата.

Останалите резултати: Кливланд – Хюстън 110:116 (Хардън наниза 55), Индиана – Бостън 122:117, Орландо – ЛА Лейкърс 87:96, Бруклин – Шарлът 108:113, Чикаго – Атланта 136:102, Минесота – Юта 116:127, Финикс – Мемфис 108:115, Сакраменто – Оклахома Сити 94:93, Голдън Стейт – Ню Йорк 122:124 (прод).