Баскетболистите на Милуоки надвиха ЛА Лейкърс със 111:104 в битката на гигантите в НБА. Преди мача двата тима бяха с баланс 24-4, но Елените успяха да стигнат до триумфа.

Водени очаквано от Янис Антетокумпо, който завърши с 34 точки и 11 борби, вкарвайки рекордните в кариерата си 5 тройки, домакините показаха широчината на състава си, за да спечелят.

Антъни Дейвис реализира 36 точки и овладя 10 топки, а ЛеБрон Джеймс се отчете с трипъл-дабъл от 21-12-11, но разликата дойде от резервите, след като тези на домакините вкараха 34 точки, срещу само 4 от помощните играчи на съперника.

Милуоки изигра страхотно първо полувреме, за да дръпне с 65:46. След паузата обаче, ситуацията се промени и калифорнийци се върнаха в двубоя, но чак в последните секунди се приближиха по-сериозно при 104:109 след тройка на Дани Грийн. Два наказателни изстрела от Крис Мидълтън решиха всичко.

„Да мога да се изправя срещу такива играчи в такъв двубой, при това без  съм бил №1 от Драфта, невероятно. Щастлив съм, че съм тук и желанието ми е да продължа да се развивам и подобрявам“ заяви Янис.

В другия гол мач от нощна Хюстън обърна ЛА Клипърс със 122:117 след 40 точки на Ръсел Уестбрук. Ракетите губеха с 16 точки в началото на третата четвърт, но в последната вече водеха със 101:89. Последва нов обрат и калифорнийци се откъснаха със 113:107, за да дойде обаче силният завършек на тексасци. Уестбрук и Патрик Бевърли продължиха със заяждането един към друг, като гардът на Клипърс бе изгонен за 2 технически нарушения. Джеймс Хардън завърши с 28 точки и 10 асистенции, за да стане №1 в клубната история по пасове.

Хюстън подобри актива си до 19-9, докато Клипърс е с 21-9, като и двата тима продължават борбата за по-добра позиция в конференцията. В другите два мача от деня Юта се справи с Атланта след 111:106, а Сан Антонио победи Бруклин със 118:105.