Кауай Ленърд се завърна в Сан Антонио с победа, а играчите на ЛА Клипърс направиха цели 20 забивки в мача, спечелен със 134:109 в Тексас.

Бившият играч на Шпорите се отчете с 26 точки, 9 асистенции и 7 борби за успеха, като 5 от забиванията бяха именно негови.

Това е най-големият брой атрактивни отигравания, откакто през сезон 1996-97 се въведе статистиката за всяко едно действие в мачовете. На второ място са 17 забивки от ЛА Лейкърс  през 1998-а.

Феновете на домакините освиркаха бурно Кауай, който се скара с Грег Попович и поиска да напусне, като бе трансфериран през лятото на 2018-а. Крилото обаче не се впечатли и вкара 11 от 16 изстрела от игра.

„Това се дължи до голяма степен на начина, по който нещата бяха изкарани в медиите, но за мен няма проблеми. Това е част от играта и всеки иска да спечели” заяви Ленърд, чийто тим се откъсна в края на втората четвърт и реши всичко в третата, спечелена с 38:22, за да подобри баланса си до 22-9.

ДеМар ДеРозър реализира 24 точки за домакините, които обаче са с показатели 11-17 и понастоящем са на 3 победи от зоната на плейофите.

Останалите резултати: Шарлът – Юта 107:114, Бруклин – Атланта 122:112, Детройт – Чикаго 107:119, Филаделфия – Вашингтон 125:108, Ню Йорк – Милуоки 102:123, Мемфис – Сакраменто 119:115, Финикс – Хюстън 125:139, Портланд – Минесота 113:106.