Бостън унищожи ЛА Лейкърс със 139:107 в класиката на НБА, а Кемба Уокър най-после записа победа над ЛеБрон Джеймс в кариерата си.

Гардът завърши с 20 точки за първия си успех над Краля след 28 загуби, но по-важното бе, че Селтикс изиграха може би най-добрия си мач за сезона, успявайки в 56% от стрелбите си

Джейсън Тейтъм наниза 27 точки, а Джейлън Браун добави още 20, 2 от които след мощна забивка през ЛеБрон, което тотално подлуди феновете в залата.

„Просто исках да бъда агресивен и да стигна до ринга. Няма обаче да лъжа и ще кажа, че се получи отлично. Едно от най-добрите ми изпълнения в кариерата“ заяви Браун.

Детелините получиха първите 8 точки в двубоя, но още до края на първата четвърт преобърнаха нещата. Те нанизаха 13 от първите си 22 опита от тройката, като се откъснаха със 103:75 в края на третата четвърт.

Джеймс реализира 15 точки и направи 13 асистенции, а Антъни Дейвис се завърна едва с 9, след като пропусна 5 мача, а тимът му изобщо не бе конкурентен на съперника. Това обаче бе едва втората загуба в последните 12 мача за калифорнийци.