Александър Везенков бе титуляр и записа 7 точки за 14 минути, но Олимпиакос загуби гостуването си в Санкт Петербург с 87:91 в 21-ия кръг на Евролигата.

Българинът започна добре и вкара всичките си точки в първата четвърт, при стрелба от игра 3 от 5. Той добави 2 борби, 1 асистенция и 1 открадната топка при коефициент на полезност 6.

В третата част той също стартира, но в тези минути нещата не се получиха, а и Уил Томас го натисна сериозно в подкошието, което принуди Йоргос Барцокас да го извади от игра.

Иначе домакините от Зенит водеха през по-голямата част от двубоя, като на моменти преднината им достигна над 10 точки.

Гръцкият тим обаче успя да запази интригата, благодарение на ветераните Василис Спанулис, Йоргос Принтезис и Костас Папаниколау, които завършиха общо със 71 точки.

В последната четвърт гостите се доближиха до 74:76, но последваха 8 поредни точки за руския тим, които гарантираха триумфа. С успеха Зенит подобри баланса си до 7-14, докато Олимпиакос е с 8-13 и едва ли ще стигне до плейофите.