Очевидно вдъхновен от участието си в Мача на Звездите, Трей Йънг започна ударно втората част от сезона в НБА, като избухна с 50 точки, а Атланта победи Маями със 129:124.

Плеймейкърът наниза 8 тройки от 15 опита и 18 от 19 наказателни изстрела, а отборът му успя да обърне Горещите в последната четвърт.

„Аз винаги съм имал вяра в собствените си качества” заяви Йънг, който наниза 20 точки в четвъртата част. Той стана 4-ият най-млад играч в историята, който стига границата от 50 точки след Брандън Дженингс, ЛеБрон Джеймс и Девин Букър.

С представянето си Йънг постигна изкупление за мача между двата тима през декември, когато в последната минута при аванс от 6 точки за Ястребите се зарадва предварително и обяви, че мачът е свършил, но впоследствие Маями направи обрат.

Този път Горещите дръпнаха със 124:119 по-малко от 2 минути преди края, но след това повече не отбелязаха, а домакините съумяха да постигнат страхотна победа, която обаче така или иначе ги оставя в дъното на Източната конференция с баланс 16-41. Маяме е с 35-20.

Останалите резултати: Детройт – Милуоки 106:126, Чикаго – Шарлът 93:103, Сакраменто – Мемфис 129:125, Голдън Стейт – Хюстън 105:135 (Ракетите нанизаха 25 тройки, а Ръсел Уестбрук бе изгонен за 2 технически нарушения).