Байерн Мюнхен победи Кьолн само с 1:0 в мач от междинния 16-и кръг на германската Бундеслига, стадион "Алианц Арена".

Водещият реализатор в първенството Роберт Левандовски вкара единственото попадение в срещата малко преди изтичането на час игра, а след това Кингсли Коман уцели гредата.

Баварците видимо не играха на възможно най-високите си обороти, но пък събраха 39 точки на върха и увеличиха разликата си пред втория в таблицата. Кьолн остана на дъното само с три пункта на сметката си.

Още в самото начало Корентен Толисо изведе Франк Рибери, но опитният французин не успя да контролира кълбото в наказателното поле. После Давид Алаба би мощно, но спечели само корнер.

Вече бяха изминали десет минути игра, когато Роберт Левандовски  шутира, но кълбото се отклони в нов корнер. След изпълнение на поредния ъглов удар пък Никлас Зюле стреля с глава малко над напречна греда.

Левандовски отправи удар от двайсетина метра, но полякът все още не беше настроил мерника си. При първата добра акция на гостите Йоич измъкна корнер, но съдийската бригада проспа ситуацията.

Баварците контролираха играта, но не можеха да стигна до чиста голова възможност. Към края на първата част Томас Мюлер прати топката в мрежата, но от нейната външна страна.

В началото на второто полувреме Клюнтер получи добра възможност за Кьолн, но беше настигнат в последния момент. На отсрещната врата пък Алаба не се възползва от подаръка, който получи. Пет минути след паузата Левандовски стреля леко неточно с глава от близко разстояние.

Точно преди изтичането на час игра Байерн Мюнхен логично откри резултата. Джером Боатенг центрира в наказателното поле, където Мюлер свали с глава и Роберт Левандовски вкара отблизо.

В средата на втората част напречната греда спаси гостите след удар с глава на Кингсли Коман. Преди това обаче Боатенг отново се отличи с много хубаво подаване, като този път защитникът центрира отдясно. Никлас Зюле отправи страховит снаряд, но вратарят на гостите боксира.

Хамес Родригес можеше да реши спора пет минути преди края на редовното време, но фалцовият удар на колумбиеца беше спасен от вратаря. Куриозното е,че малко след това на отсрещната врата Том Щарке спаси тупалка на Клюнтер.

Байерн Мюнхен - Кьолн  1:0
1:0 Роберт Левандовски - 60'

Байерн Мюнхен: Щарке, Зюле, Боатенг, Алаба, Рафиня, Видал (Коман - 46'), Толисо (Хамес - 46'), Руди, Рибери (Кимих - 76'), Мюлер, Левандовски

Кьолн: Т. Хорн, Я-К. Хорн (Кузич - 76"), Хайнц, Мере, Сьоренсен, Олковски, Хандверкер (Фюрих - 66'), Йозджан, Леман (Клеменс - 84'), Йоич, Клюнтер