Байерн Мюнхен практически се класира за следващата фаза, след като унищожи Бешикташ с 5:0 в първи осминафинален мач на Шампионската лига, игран на стадион "Алианц Арена".

Двата отбора изиграха изключително зрелищно първо полувреме, в което положенията се редуваха и пред двете врати. Ключовият момент настъпи четвърт час след началото, когато Вида спъна останалия сам срещу вратаря Левандовски и беше изгонен. Малко преди почивката Томас Мюлер вкара типичен за него гол отблизо, заставайки на точното място.

Байерн рязко вдигна оборотите след почивката и изигра много силно второ полувреме, в което тотално надигра своя изморен опонент. Коман удвои, Мюлер вкара втория си гол, а към края с два джурни гола се отчете голмайсторът на тима Роберт Левандовски.

Победата беше 23-ата от 24 възможни мача във всички турнири под ръководството на Юп Хайнкес този сезон.

Гостите изненадващо започнаха много активно и не само се отбраняваха със самочувствие, но и се опитваха да контролират играта и да се настаняват в половината на своя далеч по-именит опонент при всяка една възможност. При първата прилична възможност в срещата офанзивният полузащитник на баварците Томас Мюлер засече с глава центрирането на Давид Алаба отляво, но топката не застраши пазената от Фабри врата.

В деветата минута баварците създадоха две опасни ситуации от нищото. Първо Роберт Левандовски беше изпреварен отблизо, после Вида блокира шут отблизо на Кимих, а след това тежкият далечен снаряд на Кингсли Коман принуди стража на турците да спасява насочената в долния му ляв ъгъл топка. Последва удар с глава на Артуро Видал, но той се оказа неточен.

Тъкмо беше изминал четвърт час игра, когато турците останаха с човек по-малко заради директния червен картон на Домагой Вида. Той остана последен в защитата на своите и спъна Роберт Левандовски около дъгата, което не остави друг избор на рефера Хатеган. Хамес Родригес завъртя топката майсторски над стената, но не успя да уцели вратата.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/RON2IwtJzJ8" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

Още при следващата си атака Бешикташ сензационно можеше да открие резултата. Джошуа Кимих сбърка и позволи на Вагнер Лав да излезе сам срещу Улрайх, но нападателят стреля разочароващо и изключително неточно. Любопитното е, че след това темпото на игра рязко спадна и намиращият се в числен превес Байерн не създаваше нищо интересно в половината на съперника си.

Преди изтичането на половин час игра Байерн се събуди и първо Алаба пропусна да нанесе точен удар от много изгодна позиция с левия крак. Секунди след това Матс Хумелс отправи невероятно силен и точен удар с глава, но Фабри демонстрира фантастичен рефлекс и направи едно от спасяванията на сезона!

Алаба отправи нов удар с левия крак, но уцели свой съотборник, а след това Видал беше блокиран. Близо десетина минути преди почивката Левандовски си вдигна топката и отправи задна ножица, но уцели съперник в главата. При една от редките акции на гостите Куарешма преодоля Хумелс с лекота и би в близкия ъгъл, но Улрайх спаси.

В 43-ата мнута Байерн заслужено откри резултата. Коман проби по лявото крило и центрира в наказателното поле, където Алаба чукна за Томас Мюлер и той провря топката между краката на вратаря.

Веднага след почивката баварците отправиха още един удар, отново дело на Хумелс, като този път кълбото мина над напречната греда. Левандовски застана зад топката при пряк свободен удар и стреля прекрасно, но право в десния страничен стълб, като в този момент мюнхенци водеха с 21:5 отправени изстрела!

Още при следващата си смислена атака Байерн удвои своята преднина. Мюлер пусна за Левандовски в наказателното поле и той много хитро върна назад за връхлитащия Кингсли Коман. Французинът заложи на интелигентен удар в долния ляв ъгъл, заплитайки кълбото в мрежата!

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/nuYfSfMt1b4" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

В средата на второто полувреме Байерн направи аванса си класически след още едно класно отиграване на Мюлер. Световният шампион засече на близката греда центриране на Кимих и директно прати топката в десния ъгъл с удар от въздуха.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/tJcEyMwoG6Y" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

Германците буквално си играеха на котка с мишка и след неточния удар с глава на Мюлер последва тупалка от дистанция на Коман, която попадна в ръцете на Фабри. И Ариен Робен реши да пробва късмета си, но без особен успех. Гостите също създадоха интересна възможност, но Талиска би неточно.

В 79-ата минута дойде и редът на Левандовски да запише името си сред реализаторите. Полякът направи успешна добавка отблизо, след като Фабри спаси удара на Хумелс от дистанция, но не успя да насочи топката в безопасна позиция.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/3hLKE76JPY4" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

Хави Мартинес отправи много тежък удар седем минути по-късно, но стражът на гостите спаси. В 88-ата минута обаче петият гол стана факт - Мюлер получи от Робен, пусна за Левандовски на далечната греда и полякът не сбърка.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/mUrgDWzv62U" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

Байерн Мюнхен - Бешикташ 5:0

1:0 Томас Мюлер - 43'
2:0 Кингсли Коман - 52'
3:0 Томас Мюлер - 66'
4:0 Роберт Левандовски - 79'
5:0 Роберт Левандовски - 88'

Червен картон (директен): Вида (Бешикташ) - 16'

Байерн Мюнхен: Улрайх, Хумелс, Боатенг, Алаба, Кимих, Мартинес, Видал (Толисо - 83'), Хамес (Робен - 44'), Коман (Рибери - 81'), Мюлер, Левандовски

Бешикташ: Фабри, Пепе, Вида, Еркин (Гьонюл - 69'), Адриано, Медел (Арслан - 85'), Хътчинсън, Талиска, Бабел, Куарешма, Лав (Тошич - 57')