Байерн Мюнхен победи Хановер като гост с 3:0 в мач от 31-ия кръг на германската Бундеслига, игран на стадион "HDI-Арена".

Шампионите излязоха без голяма част от титулярите си, като дебют за първия отбор направи 18-годишния защитник Ларс Лукас Май.

Двата отбора изиграха сравнително равностойно първо полувреме, в края на което баварците започнаха да доминират и очаквано нанесоха двоен удар след почивката на рамките на четвърт час, когато се разписаха Томас Мюлер и Роберт Левандовски. В 89-ата минута Руди оформи крайния резултат.

Байерн вече има 78 точки на върха, докато Хановер е 13-и с 36 точки, но може да диша спокойно, защото е на шест пункта над зоната на здрача само три кръга преди края на кампанията.

Домакините имаха леко игрово предимство в първите десетина минути, в които обаче не се стигаше до нищо съществено и пред двете врати. Бебу пробва шут, който обаче беше блокиран.

Тиаго Алкантара отправи първия удар за баварците в 12-ата минута, когато засече с глава мекото центриране на Рафиня отдясно. Топката обаче прелетя над напречната греда.

Четвърт час след началото Сандро Вагнер нанесе точен удар с глава след подаване на Хамес Родригес, но Чаунер боксира. Стражът на северняците трябваше да се намесва секунди по-късно, но се справи и със снаряда на Никлас Зюле.

Преди да изтече половин час игра Хуберс се включи в наказателното поле на съперника при изпълнение на фаул и засече топката ефектно с петичка. Свен Улрайх обаче внимаваше и спаси насочения в долния му десен ъгъл удар.

До края на първата част шампионите имаха предимство, но стражът на Хановер отрази удари на Вагнер и Тиаго, а след това Зюле би неточно.

Малко след почивката Тиаго стреля точно, но право в обсега на вратаря. Последва сравнително спокоен период, който приключи в 57-ата минута, в която Томас Мюлер вкара ефектно от въздуха с левия крак, засичайки хубавото центриране на Хуан Бернат отляво.

В 73-ата минута Байерн удвои аванса си, като автор на попадението беше влезлият малко по-рано като резерва Роберт Левандовски. Той засече с глава центрирането на Себастиан Руди и отбеляза с помощта на гредата.

Пет минути преди края Майер отправи точен удар за Хановер, но Улрайх изобщо не беше затруднен и улови спокойно.

Малко преди изтичането на редовното време Томас Мюлер върна към Себастиан Руди и той вкара с удар от движение.

Хановер - Байерн Мюнхен 0:3

0:1 Томас Мюлер - 57'
0:2 Роберт Левандовски - 73'
0:3 Себастиан Руди - 89'

Хановер: Чаунер, Сане, Хюберс, Елез, Бакалорц (Фосум - 69'), Швеглер (Майер - 81'), Зорг, Алборноз, Харник (Бази - 64'), Бебу, Фюлкруг

Байерн Мюнхен: Улрайх, Боатенг, Зюле, Май, Рафиня, Руди, Тиаго, Хамес (Мартинес - 72'), Бернат, Робен (Мюлер - 46'), Вагнер (Левандовски - 67')