Холандският рефер Бьорн Кайперс ще ръководи първия полуфинал в Шампионската лига между Байерн Мюнхен и Реал Мадрид.

Според официалния сайт на УЕФА, главният съдия ще бъде с асистенти Сандър ван Рукел и Ервин Зейнстра, допълнителните помощници Пол ван Букел и Денис Хиглер и четвъртия рефер Чарлз Шаап.

45-годишният Кайперс свири четвъртфиналния мач-реванш на Байерн с Бенфика през 2016 година, завършил 2:2. Баварците се класираха напред след 1:0 у дома.

Преди това "лалето" свири победите на Байерн в груповата фаза на турнира срещу Манчестър Сити (3:1 през 2013 година) и Наполи (3:2 през 2011 година).

И в двата мача обаче той изгони футболист на баварския колос. В Манчестър Джером Боатенг получи червен картон малко преди края, а в Неапол преждевременно към душовете пое Холгер Бадщубер. За капак в същия мач Бастиан Швайнщейгер получи счупване на крака.

Кайперс донесе късмет на Реал Мадрид през този сезон, защото той ръководи мача на "белия балет" в Дортмунд, спечелен срещу Борусия с 3:1.

На същия стадион обаче под ръководството на Кайперс испанците бяха разбити с 4:1 в първи полуфинален мач на турнира през 2013 година. На следващата година Кайперс донесе късмет на Реал във финала на ШЛ срещу Атлетико (4:1 след продължения).