Байерн Мюнхен победи Айнтрахт Франкфурт с 4:1 в спокойна среща от 32-ия кръг на германската Бундеслига, играна на стадион "Алианц Арена".

Наставникът на шампионите Юп Хайнкес заложи на изцяло експериментален състав, пускайки на терена основно резерви и цели четирима юноши - Ларс Лукас Май (18 години), Никлас Дорш (20 години), Меритан Шабани (19 години) и Франк Евина (17 години).

Именно лидерът на дублиращия отбор Дорш (най-вдясно на снимката) откри резултата в 43-ата минута, когато получи подаване на удобна позиция от отборния играч Сандро Вагнер, който не се полакоми.

Четвърт час преди края на редовното време Сандро Вагнер удвои, но почти веднага след това Себастиан Алер върна гостите в мача. Интригата приключи в 87-ата минута, когато Рафиня завърши след пас от дълбочина на Тиаго, а малко след това бекът подаде за гола на Никлас Зюле.

Байерн Мюнхен събра 81 точки на върха, докато Айнтрахт е седми с 46 пункта, допускайки трето поредно поражение с три гола разлика.

Домакините бяха по-активни от първите минути и Франк Евина на два пъти пробва късмета си (с глава и десния крак), но в нито един от двата случая не успя да намери очертанията на съперниковата врата. Точен удар отправиха гостите чрез Лука Йович, но Свен Улрайх не беше затруднен.

Беше изминал четвърт час игра, когато се стигна и до първото интересно положение. Сандро Вагнер беше намерен в предни позиции и стреля по диагонала, но Храдецки спаси.

Последва доста спокоен период, в който и двата отбора не създаваха нищо интересно пред двете врати. Пет минути преди почивката Айнтрахт беше много близо до откриване на резултата, като пред Гачинович се откри много добра възможност, но ударът му от петнайсетина метра мина покрай левия страничен стълб.

Само две минути след това "орлите" стигнаха до още едно, доста по-чисто голово положение. Йович беше изведен сам срещу вратаря и стреля със защитник на гърба, но право в обсега на Свен Улрайх, който спаси с крак.

Грешката на гостите веднага беше наказана, защото секунди след това Байерн поведе след първата си опасна акция. Вторият най-добър реализатор на домакините Сандро Вагнер показа, че е изцяло отборен играч, защото не се полакоми в наказателното поле и подаде на младия юноша Никлас Дорш, който вкара на празна врата.

Гостите започнаха много напористо второто полувреме и на няколко пъти пробваха опасни акции, които обаче нямаха нужната острота. Чак след час игра се стигна до мощен удар пред вратата на Айнтрахт, но влезлият като смяна Тиаго Алкантара не беше настроил мерника си.

Не след дълго Евина центрира отдясно за Сандор Вагнер, чийто удар с глава се оказа неточен. Двайсетина минути преди края Волф шутира неточно при контра на франкфуртци.

В 76-ата минута Байерн удвои аванса си след контра и грешка на съперника. Себастиан Руди напредна, изчака включването на Сандро Вагнер и му подаде, а таранът реализира без проблеми 12-ото си попадение за сезона.

Разконцентрацията в редиците на домакините обаче набързо върна интригата. Матс Хумелс пропусна да изчисти центриране в пеналта и резервата Себастиан Алер вкара на късмет с коляно.

В 87-ата минута един от грешниците при загубата от Реал през седмицата Рафиня завърши бърза атака на своите. Той беше изведен с дълбок пас от Тиаго Алкантара и вкара по земя с диагонален изстрел в долния ляв ъгъл.

В последната минута дойде и редът на централния защитник Никлас Зюле да запише името си сред голмайсторите. Той получи пас от Рафиня в наказателното поле и завърши учудващо хладнокръвно за позицията си.

Байерн Мюнхен - Айнтрахт Франкфурт 4:1

1:0 Никлас Дорш - 43'
2:0 Сандро Вагнер - 76'
2:1 Себастиан Алер - 78'
3:1 Рафиня - 87'
4:1 Никлас Зюле - 90'

Байерн Мюнхен: Улрайх, Хумелс, Май, Бернат, Кимих (Рафиня - 46'), Руди, Дорш, Шабани (Тиаго - 56'), Толисо, Евина (Зюле - 66'), Вагнер

Айнтрахт Франкфурт: Храдецки, Абрахам (Рус - 46'), Фалет, Вилемс, да Коста, Гачинович (Чавар - 59'), Маскарел, Волф, Фабиан, Йович, Хъргота (Алер - 65')