Германският шампион Байерн обърна френскя първенец ПСЖ с 3:1 в австрийския град Клагенфурт, където играха приятелския си мач от турнира International Champions Cup. Тимъти Уеа в 31-ата минута, а след почивката Хави Мартинес в 61-ата изравни, докато Ренато Санчес в 68-ата минута и Йошуа Зиркзее в 78-ата минута донесоха победата за баварците.

Легендата Джанлуиджи Буфон бе на вратата на парижани, в чийто състав личаха предимно непознати имена с изключение на Ласана Диара и Адриен Рабио. Синът на Джордж Уеа – Тимъти Уеа, получи шанс от Томас Тухел в центъра на ататака и в 31-ата минута откри резултата, възползвайки се от пас на Кевин Римане.

Секунди след почивката Сандро Вагнер прати топката в напречната герда скед удар с глава. В 61-ата минута Хави Мартинес се извиси над всички при корнер и с глава изравни за 1:1. Пет минути след това Буфон беше сменен от 22-годишния Реми Дешан, който в 68-ата минута допусна гол след удар от малък ъгъл на Ренато Санчес за 2:1. Десет минути след това Серж Гнабри подаде към непокрития 17-годишен холандец Зиркзее, който отбеляза с хубав удар за крайното 3:1. Така новият треньор на Байерн Нико Ковач дебютира с престижна победа, а колегата му Томас Тухел записа първа загуба във втората си контрола начело на ПСЖ.

Стартови състави:

Байерн: Улрайх; Рафиня, Станишич, Хави Мартинес, Бернат; Ренато Санчес, Оливер Батиста-Майер; Робен, Вил, Рибери; Вагнер

ПСЖ: Буфон; Кевин, Лоик Мбе, Стенли, Коли; Нкюнкю, Лас, Рабио; Вирджилио, Уеа, Бернеде