Байерн Мюнхен излезе от кризата, побеждавайки Волфсбург с 3:1 като гост в двубой от осмия кръг на германската Бундеслига, игран на стадион "Фолксваген Арена".

Шампионите откриха резултата преди изтичането на половин час игра, когато Роберт Левандовски сложи край на головата си суша.

Малко след почивката полякът удвои, но още в 57-ата минута баварците останаха с човек по-малко заради втория жълт картон на Ариен Робен.

Попадение на Вегхорст малко след това върна "вълците" в мача, но Хамес Родригес върна преднината на гостите от два гола след подаване на Левандовски и сложи точка на спора.

Така Байерн Мюнхен събра 16 точки и се изстреля от седмо на второ място в таблицата, докато Волфсбург остана с девет пункта и затъна до 11-а позиция.

Двата отбора започнаха сравнително спокойно, залагайки на здрава битка по средата на терена. Роберт Левандовски нанесе слаб удар с глава, който попадна в ръцете на вратаря.

Кастеелс се прояви още два пъти в по-трудни ситуации. Той първо отрази силния и добре насочен снаряд на Хамес Родригес от фаул, а в средата на първото полувреме се намеси при опита на Джошуа Кимих да реализира с левачката от паднала позиция.

Ариен Робен също реши да шутира от средна дистанция и Кастеелс отби, след което пред Левандовски се откри добра възможност. полякът обаче не намери добре топката и стражът на домакините отрази, за да се стигне до нескопосан втори опит на Роберт.

Секунди преди изтичането на половин час игра Байерн откри резултата. Матс Хумелс пусна за Тиаго, който много хитро пропусна топката и този път Левандовски провря кълбото между краката на вратаря. До края на първата част имаше само още едно интересно положение, но Хамес пропусна на добра позиция.

В 48-ата минута шампионите удвоиха преднината си след много груба грешка на Уилям, който върна слабо към Кастеелс. Левандовски надуши момента, открадна топката и вкара на празна врата.

Девет минути след това обаче реферът Винкман направи мача интересен, защото изгони Ариен Робен за ритник, като по-рано му беше вдигнал жълт картон за симулация.

Треньорът на домакините Бруно Лабадия заложи веднага на офанзивни схеми и това веднага даде резултат. Влезлият като резерва Мехмеди намери Вегхорст отдясно и последният реализира на празна врата.

Натискът на Волфсбург не продължи дълго, защото в 72-ата минута Левандовски изведе Хамес Родригес сам срещу вратаря и колумбиецът разстреля противника със снаряд в близкия ъгъл.

По-късно удар на Левандовски беше спасен от вратаря, като полякът разигра много хубаво с влезлия като резерва Леон Горецка. Към края Волфсбург създаде две прилични акции, но не постигна точен шут.

Волфсбург - Байерн Мюнхен 1:3

0:1 Роберт Левандовски - 30'
0:2 Роберт Левандовски - 48'
1:2 Вут Вегхорст - 63'
1:3 Хамес Родригес - 72'

Червен картон (втори жълт): Робен (Байерн) - 57'

Волфсбург: Кастеелс, Брукс, Кнохе, Русийон, Уилям, Елвис (Мали - 71'), Арнолд, Герхардт, Щефен (Мехмеди - 60'), Брекало (Гинчек - 60'), Вегхорст

Байерн Мюнхен: Нойер, Хумелс, Зюле, Алаба (Рафиня - 46'), Кимих, Мартинес, Тиаго, Хамес (Ренато - 84'), Гнабри (Горецка - 66'), Робен, Левандовски