Вратарят на Байерн Мюнхен Мануел Нойер предизвика куп коментари сред феновете на отбора по време на снощния мач от турнира за Купата на Германия срещу аматьорския Рьодингхаузен.

Причината се крие във фланелката на стража, на чийто гръб липсваше името на клуба. Друг интересен момент е, че екипът всъщност се ползва от баварците в мачовете от Шампионската лига и то от полевите футболисти.

Фланелката на 32-годишния Мануел от снощи изобщо не е част от официалните баварски облекла, отбелязва телевизия Sport1.

Сред привържениците на петкратния европейски клубен шампион плъзнаха няколко версии защо се стигна до този куриозен момент.

Според някои Нойер е забравил екипа си за мача с Рьодингхаузен и по спешност е трябвало да облече въпросната тениска. Според други аутфитът на екипите на домакините е съвпадал с този на фланелката на Ману и това е наложило промяната.

Ето как Нойер коментира скромната победа с 2:1 над четвъртодивизионния отбор: "Причините се крият в нас. Позволихме на съперника да заиграе силно и да се върне в мача. Това просто не пасва на Байерн Мюнхен".