Байерн Мюнхен разгроми Хановер с 4:0 като гост в двубой от 15-ия кръг на германската Бундеслига, игран на стадион "HDI-Арена".

Шампионите изиграха много силно първо полувреме и напълно надиграха опонента си, като още във втората минута Кимих изведе своите напред в резултата, а преди изтичането на половин час игра Алаба удвои.

През втората част баварците продължиха да доминират и в рамките на десетина минути опънаха още два пъти мрежата зад Есер чрез Гнабри и Левандовски.

След третата си поредна шампионатна победа третият в таблицата Байерн събра 30 точки и се изравни с втория Борусия Мьонхенгладбах, докато Хановер вече е на дъното с 10 пункта.

Срещата започна по най-добрия начин за гостите, които откриха резултата още във втората минута. Томас Мюлер върна атрактивно от аутлинията, защитник изчисти лошо и Джошуа Кимих нанесе страхотен удар извън наказателното поле, пращайки топката в долния ляв ъгъл.

Малко преди да измине десетата минута заплашилият с отказване при нова контузия Кингсли Коман центрира отляво и Роберт Левандовски засече от трудна позиция, но не успя да уцели вратата.

Момчетата на Нико Ковач продължаваха да контролират играта, но снарядите на Томас Мюлер и Леон Горецка минаха над напречната греда. След това тупалка на Коман срещна тялото на съперник, а ударът с глава на Левандовски беше спасен от Есер.

В 29-ата минута обаче нещата си дойдоха по местата и натискът на Байерн даде резултат. Давид Алаба нанесе много хубав изстрел извън наказателното поле от ждроб и не остави никакви шансове на противниковия вратар.

В оставащите минути до края на първата част Байерн стигна до още две интересни положения. Първо Мюлер не намери вратата с гръб към нея, а след това Левандовски се полакоми и вместо да подаде на Томас, би силно в тялото на бранител. Малко преди паузата и Хановер създаде добро положение, но ударът с глава на Вайдант мина малко над целта.

Осем минути след почивката Байерн практически сложи точка на спора с трето попадение. Серж Гнабри първоначално беше блокиран от защитник, но след това направи успешна добавка и мушна кълбото в мрежата.

Байерн продължи да натиска, но Серж Гнабри беше отказан от вратаря, а след това тупалката на Зюле мина високо. Мюлер пък беше неточен от движение.

В средата на второто полувреме дойде време и Роберт Левандовски да запише името си сред голмайсторите. Удар на Мюлер беше спасен от вратаря, но Кимих веднага стигна до топката и центрира меко за поляка, който вкара с глава.

Пет минути преди края на редовното време Левандовски отново се полакоми, като този път прати кълбото над напречната греда, вместо да пусне за свой съотборник.

В 90-ата минута пък полякът направи пропуска на мача, пращайки топката във външната част на мрежата, оставайки сам срещу вратаря леко вдясно.

Хановер - Байерн Мюнхен 0:4

0:1 Джошуа Кимих - 2'
0:2 Давид Алаба - 29'
0:3 Серж Гнабри - 53'
0:4 Роберт Левандовски - 62'

Хановер: Есер, Антон, Вимер, Фелипе (Майна - 46'), Остржолек, Харагучи, Уолъс, Асано, Швеглер, Вайдант, Фюлкруг (Елез - 73')

Байерн Мюнхен: Нойер, Зюле, Хумелс, Алаба (Рафиня - 73'), Кимих, Тиаго, Горецка, Коман (Ренато - 73'), Гнабри, Мюлер (Вагнер - 79'), Левандовски