Германският шампион Байерн Мюнхен се класира на финала на мини-турнира Телеком Къп в Дюселдорф, след като победи местния Фортуна след изпълнение на дузпи.

Двата отбора не успяха да си вкарат в редовните 45 минути и трябваше да решат спора от бялата точка. Там баварците показаха по-здрави нерви и спечелиха с 8:7.

Интересното е, че при дузпите Байерн изостана заради пропуска на Давид Алаба, но Мануел Нойер отрази шута на Кевин Щьогер и върна своите в играта.

След 16 изпълнения зад топката застана бившият кадър на мюнхенци Такаши Усами, но той изобщо не уцели вратата. Никлас Зюле пое отговорността, запази самообладание и прати своите на финала, където те срещат Борусия Мьонхенгладбах.

По-рано днес "жребчетата" отказаха Херта с 1:0 в другия полуфинал. Както е известно, мачлетата в турнира продължават по 45 минути и при равенство в редовното време се изпълняват дузпи.