Байерн Мюнхен удари Шалке по навик с 3:1 в двубой от 21-ия кръг на германската Бундеслига, игран на стадион "Алианц Арена".

Първите две попадения бяха дело на "миньорите" - първо Брума си вкара автогол, а след това Ахмед Кутуджу изравни за гостите след бърза контраатака. Радостта на Шалке беше много краткотрайна, защото две минути след гола Роберт Левандовски върна аванса на баварците.

В началото на второто полувреме момчетата на Доменико Тедеско уцелиха две греди за кратък срок от време и логичното се случи - Байерн отбеляза трети гол, дело на намиращия се в чудесна форма Серж Гнабри.

По този начин вторият Байерн събра 45 точки и се доближи на пет пункта от лидера Борусия Дортмунд. Шалке е 13-и в класирането с 22 точки, като тимът е в серия от 17 поредни мача (14 поражения и три ремита) без победа над баварците.

Баварците натиснаха много сериозно още от първите секунди. Левандовски засече от движение, но вратаря спаси. След това много хубав опит на Хамес след подаване около аутлинията беше блокиран от Ошипка, а не след дълго снарядът на Алаба мина покрай целта.

Тъкмо беше изминала 11-ата минута и гостите си вкараха автогол. Хамес пусна за Левандовски в коридор и полякът се канеше да нанесе удар, когато Джефри Брума прати топката в собствената си врата при опит за изчистване.

Малко след това Левандовски изведе младия Серж Гнабри леко вдясно сам срещу вратаря, но Ралф Ферман успя да спаси удара на германския национал, насочен в тялото му.

В 25-ата минута Шалке изравни резултата буквално от нищото след много бърза контраатака. Бенталеб задържа майсторски и подаде на Маккени, който видя включването на Ахмед Кутуджу. Последният се изстреля като стрела и матира Улрайх с плътен диагонален удар.

Радостта на "миньорите" беше много кратка, защото две минути по-късно домакините отново бяха напред в резултата. Хамес подаде към Левандовски, който отправи безпощаден снаряд и реализира стотния си гол на "Алианц Арена".

Много хубав изстрел на Хамес беше спасен, а след това на отсрещната врата Тиаго изчисти пред голлинията при удара с глава на Маккени. Последва удар на Йевхен Коноплянка от малък ъгъл, но Улрайх отрази.

Осем минути след почивката Шалке пропусна златна възможност след страхотен пробив на Маккени. Той пусна вляво за Коноплянка, който се забави и ударът му беше спасен. Маккени опита добавка, но уцели страничната греда. Сеикунди след това Брума нанесе удар с глава и топката уцели същата греда!

В 57-ата минута Байерн показа как се наказват грубите грешки на противника. Левандовски не направи най-точната задна ножица след пробива на Коман, но пък топката отиде при Серж Гнабри и той вкара отблизо с глава.

Последва сравнително спокоен период, в който и двата отбора бяха в режим на изчакване. Четвърт час преди края на редовното време Левандовски направи нетипичен за себе си пропуск, защото фалцовият му удар от близка дистанция прати топката покрай дясната греда.

В заключителната част на двубоя Шалке вече нямаше нито сили, нито ясна идея как може да постави своя противник под напрежение. Пасовете на "кралско-сините" в последната третина от терена бяха много неточни, а за капак в действията на Шалке вече липсваше скорост и острота.

Байерн Мюнхен - Шалке 3:1

1:0 Джефри Брума - 11', автогол
1:1 Ахмед Кутуджу - 25'
2:1 Роберт Левандовски - 27'
3:1 Серж Гнабри - 57'

Байерн Мюнхен: Улрайх, Хумелс, Боатенг, Алаба, Кимих, Тиаго, Горецка, Хамес (Мартинес - 78'), Гнабри (Дейвис - 89'), Коман (Рибери - 68'), Левандовски

Шалке: Ферман, Брума, Сане, Ошипка, Калиджюри, Сердар (Арит - 54'), Руди (Маскарел - 33'), Бенталеб, Коноплянка, Кутуджу (Ут - 73'), Маккени