Байерн Мюнхен срази втория най-силен гост този сезон Волфсбург с 6:0 в двубой от 25-ия кръг на германската Бундеслига, игран на стадион "Алианц Арена".

Шампионите решиха домашното си десетина минути преди почивката, когато вкараха два гола в рамките на три минути. Преподписалият с клуба тази седмица Серж Гнабри откри резултата, а после направи подарък на разписалия се на празна врата Роберт Левандовски.

Малко след подновяването на играта Хамес Родригес окончателно ликвидира интригата, правейки аванса на своите класически. Четвърт час преди края Томас Мюлер също записа името си сред голмайсторите, а в 82-ата минута същото стори бекът Джошуа Кимих. Три минути след това Левандовски се разписа с глава при третата асистенция на влезлия като резерва Франк Рибери в мача.

Така Байерн Мюнхен събра 57 точки и излезе на върха в таблицата за първи път от петия кръг насам, защото вече има по-добра голова разлика от доскорошния едноличен лидер Борусия Дортмунд, победил трудно Щутгарт с 3:1 днес. Волфсбург е седми с 39 пункта.

Двата отбора започнаха много динамично и още във втората минута Томас Мюлер пусна много хитро към Роберт Левандовски, който овладя добре и отправи удар с коляно, но Кастеелс внимаваше. На отсрещната врата Мануел Нойер подари топката на Герхард, но последният не се възползва и я загуби.

След вихрения старт последва сравнително спокоен период, в който баварците отправиха няколко неточни шута и остри центрирания, които обаче не създаваха голова опасност. Гостите също имаха интересна акция, но завършващият удар с глава на Герхардт мина над целта.

Преди изтичането на половин час игра Байерн контраатакува. Серж Гнабри навлезе в предни позиции, финтира защитник и пусна за връхлитащия от задна позиция Левандовски, но изстрелът на най-добрия чуждестранен стрелец в историята на Бундеслигата не затрудни Кастеелс.

В 34-ата минута преподписалият с Байерн тази седмица Серж Гнабри откри резултата. Германският национал дебнеше в малкия пеналт и се възползва от точното подаване на Томас Мюлер отдясно.

Само три минути след това Гнабри показа, че е истински отборен играч и вместо да забие второ попадение, записа асистенция. Той беше намерен от Хамес Родригес, но чукна вдясно за Левандовски, който вкара на празна врата и излезе начело при голмайсторите този сезон с 16 гола. Така полякът излезе и еднолично на върха в класацията на най-добрите чуждестранни стрелци в шампионата със 196 попадения.

Седем минути след почивката Байерн направи аванса си класически. Тиаго Алкантара пусна за Хамес Родригес, който си нагласи топката и отправи прекрасен фалцов изстрел с левачката около дъгата, забивайки кълбото в долния ляв ъгъл.

Малко след това гостите стигнаха до първия си точен удар чрез Арнолд, но Нойер следеше ситуацията и улови спокойно. Баварците отвърнаха с шут на Леон Горецка, но Кастеелс отвърна с добро спасяване. Свиреп снаряд на Тиаго в средата на втората част доведе до рикошет и корнер.

Лакомият Левандовски можеше да подаде на свой съотборник, но реши да завършва сам и изобщо не уцели вратата. После Кастеелс направи феноменално двойно спасяване срещу Томас Мюлер и Горецка, като изстрелът на първия дойде отблизо, а този на Леон беше истинска бомба.

Четвърт час преди края на редовното време Байерн вкара четвърти гол. Франк Рибери подаде на Томас Мюлер, който стреля по земя от движение и намери долния десен ъгъл.

В 82-ата минута и бекът Джошуа Кимих прати топката в мрежата. Той беше изпуснат на далечната греда и вкара с глава след центрирането на Рибери отляво.

Това обаче не беше всичко, защото три минути след това Рибери записа нова асистенция за гол с глава, а в прегръдките на своите попадна Роберт Левандовски.

Байерн Мюнхен - Волфсбург 6:0

1:0 Серж Гнабри - 34'
2:0 Роберт Левандовски - 37'
3:0 Хамес Родригес - 52'
4:0 Томас Мюлер - 76'
5:0 Джошуа Кимих - 82'
6:0 Роберт Левандовски - 85'

Байерн Мюнхен: Нойер, Хумелс, Боатенг, Рафиня, Кимих, Мартинес (Горецка - 54'), Тиаго, Хамес (Ренато - 74'), Мюлер, Гнабри (Левандовски - 55'), Левандовски

Волфсбург: Кастеелс, Кнохе, Брукс, Уилям, Русийон, Гилавоги, Герхардт (Мали - 83'), Арнолд (Елвис - 68'), Брекало, Мехмеди (Щефен - 58'), Вегхорст