Треньорът на Байерн Мюнхен Нико Ковач е вбесил голяма част от футболистите си заради култово сравнение.

Очевидно изнервен заради големия брой допуснати голове (цели 43 попадения в 40 мача) този сезон, хърватският специалист заяви вчера, че неговите играчи са като малки деца.

"Ако имате деца, ще ме разберете - не става само от веднъж. Трябва да им обяснявате по няколко пъти какво да правят. От първата до последната минута тук аз винаги ще казвам едно и също. Някои схващат по-бързо, други - по-късно", отсече Ковач.

Според вестник "Билд" асовете на отбора били бесни на треньора си заради публичната критика и сравненията с деца. Настроението в отбора изобщо не е добро заради развитието на мача с Хайденхайм за Купата на Германия.

Както е известно, на почивката най-славният германски клуб изоставаше с 1:2 насред своя "Алианц Ареан" срещу втородивизионния отбор, макар да беше на терена с 10 души заради червения картон на Никлас Зюле.  След паузата последва голям обрат, но от 4:2 резултатът стана 4:4 и домакините пак трябваше да треперят.