Още по темата

Сриналият се до седмо място в германската Бундеслига местен хегемон Байерн Мюнхен посреща всяко парти през този сезон с отвратително настроение, показа статистика на вестник "Билд".

В събота шампионите тотално надиграха Борусия Мьонхенгладбах през първото полувреме, поведоха в резултата след почивката, но загубиха дербито с гол в 92-ата минута. А в неделя се състоя коледното парти, на което футболисти и ръководители на Байерн бяха далеч от отличното настроение.

Преди клубната сбирка за Октоберфест на 9 октомври Байерн бе загубил от Хофенхайм насред Мюнхен. Това беше историческо поражение, защото гостите нямаха нито една победа на терена на могъщия Байерн преди това.

Преди традиционната среща с феновете на 30 ноември отборът тъкмо беше загубил с 1:2 от Байер Леверкузен, след като преди това новият треньор Ханзи Флик тръгна с летящ старт от 4 поредни победи във всички турнири и рекордна голова разлика 16:0.

Минорното настроение на звездите се усети и вчера, когато се чуваше тракането на приборите... Томас Мюлер призна: "След две поредни загуби настроението не е особено добро. Трябва да спечелим оставащите си мачове до края на годината, в противен случай ще стане сложно".

Само преди партито за Хелоуин Байерн беше спечелил, но тогава победата беше с привкус на загуба, защото дойде срещу втородивизионния Бохум за Купата на Германия с 2:1. След като до 83-ата минута баварците изоставаха в резултата...