Байерн Мюнхен разби Кьолн като гост с 4:1 в мач от 22-ия кръг на германската Бундеслига, игран на стадион "РайнЕнерги Щадион".

Шампионите изиграха много силно първо полувреме, в което имаха класически аванс още до 12-ата минута. Роберт Левандовски откри резултата в третата минута, Кингсли Коман удвои малко след това, а Серж Гнабри практически ликвидира интригата.

"Козлите" буквално не знаеха къде се намират през първата част, а гредите ги спасиха от още две попадения след изстрели на Джошуа Кимих и Гнабри. Постигналият две асистенции Томас Мюлер се изравни в листата на най-добрите подавачи с Джейдън Санчо от Борусия Дортмунд.

Момчетата на Ханзи Флик видимо свалиха оборотите след паузата и два гола на Джон Кордоба правилно бяха отменени заради засади. В средата на второто полувреме Гнабри вкара втория си гол в мача, но малко след това Марк Ут отсрами домакините с почетно попадение.

Байерн събра 46 точки и се върна на върха, докато Кьолн е 14-и с 23 пункта.

Баварците започнаха много напористо и още в третата минута откриха резултата. Роберт Левандовски получи от Томас Мюлер в наказателното поле и от много малък ъгъл леко вляво от вратата успя да простреля Тимо Хорн с левачката.

Мюлер записа втора асистенция в мача и №14 за сезона в първенството две минути по-късно, когато подаде на Кингсли Коман и французинът нанесе кинжален изстрел около точката на дузпата. Така Томас се изравни с Джейдън Санчо от Борусия Дортмунд в листата на най-добрите подавачи.

Хорн спаси своите от много тежък трети удар малко по-късно, когато спаси тупалката с левия крак на Джошуа Кимих. Германският национал обаче вече се радваше отново в 12-ата минута, когато асистира на Серж Гнабри. Острието сам си изработи гола след изпълнение на корнер, защото финтира защитник и намери долния десен ъгъл с прецизен шут.

"Козлите" бяха изпаднали в тежък нокдаун и буквално не знаеха къде се намират. Те дори имаха късмет в следващите няколко акции на Байерн, в които Тиаго и Коман направиха нетипични пропуски. Преди да изтече половин час игра Мюлер можеше да има "хеттрик" от асистенции, но Гнабри нацели напречната греда.

Кимих разтресе гредата при снаряд от дистанция в 37-ата минута, а в следващите няколко акции на гостите Левандовски би с глава покрай лявата сглобка, а после и Мюлер беше неточен.

Напук на случилото се през първите 45 минути, топката влезе във вратата на Байерн трийсетина секунди след подновяването на играта. Джон Кордоба обаче не получи възможност да се зарадва докрай, защото голът му беше правилно отменен заради тънка засада.

Втори гол на Кордоба беше отменен десетина минути след това, тъй като нападателят се намираше в положение на засада преди добавката си на празна врата.

Мудната игра на Байерн след паузата не беше използвана от домакините и наказанието дойде в средата на втората част. Серж Гнабри слаломира между няколко футболисти на съперника и вкара със страхотен удар в десния ъгъл.

Кьолн все пак стигна до своя гол двайсетина минути преди края на редовното време, когато Марк Ут засече на далечната греда прострелното центриране на Флориан Кайнц.

До края домакините бяха доста по-дейни, но Мануел Нойер направи спасявания срещу Кордоба и влезлия след това на неговото място Антони Модест.

Кьолн - Байерн Мюнхен 1:4

0:1 Роберт Левандовски - 3'
0:2 Кингсли Коман - 5'
0:3 Серж Гнабри - 12'
0:4 Серж Гнабри - 66'
1:4 Марк Ут - 70'