Спортист номер 1 на България Владимир Илиев завърши календарната година с 20-о място в масовия старт на 15 километра от Световната купа по биатлон в Анеси (Франция).

Илиев финишира за 45:11.1 минути, като допусна общо шест грешки. Фатална се оказа първата от двете стрелби от положение прав, в която той свали само една от петте мишени.

Носителят на всички глобуси през миналия сезон Йоханес Тингес Бьо (Норвегия) продължи доминацията си, като записа пета победа в седемте старта през настоящата кампания.

Световният шампион в дисциплината от Осло 2016 допусна само една грешка при четирите си стрелби и финишира 41:36.3 минути за общо 42-ия си успех.

Французинът Емилиан Жаклен завърши втори на 42.1 и регистрира най-доброто класиране в кариерата си, след като също свали 19 от 20 мишени.

Тарей Бьо (Норвегия) също с един пропуск се нареди трети на 51.8 секунди, следван от французите Кентен Фийон-Мейе и Мартен Фуркад с изоставане от малко повече от минута.

Още един норвежец Йоханес Дале оформи шестицата с изоставане от 1:51.9 минути.

В генералното класиране Йоханес Тингес Бьо води убедително с 374 точки, следван от брат си Тарей Бьо с 313 точки и от Фийон Мейе с 281 точки.

Илиев е 24-и със 102 точки.

От другите българи, които не участваха в днешния старт, Красимир Анев е 46-и с 26 точки.

Световната купа при мъжете се подновява със спринт на 10 януари в Оберхоф (Германия)

Масов старт от Световната купа по биатлон за мъже в Анеси:

1. Йоханес Тингес Бьо (Норвегия) - 41:36.3 минути (0+0+1+0 грешки при стрелбата)
2. Емилиан Жаклен (Франция) - на 42.1 секунди (0+0+1+0)
3. Тарей Бьо (Норвегия) - на 51.8 секунди (0+0+0+1)
4. Кентен Фийон-Мейе (Франция) - на 1:03.3 минута (0+1+1+0)
5. Мартен Фуркад (Франция) - на 1:05.0 минута (0+1+0+0)
6. Йоханес Дале (Норвегия) - на 1:51.9 минута (0+0+2+0)